Strona głównaUżytkownik

Admu | użytkownik

Admu
Admu
474,03
1481 dni, 21 godzin, 13 minut temu
30 marca, 2017
dotnetomaniak.pl

W prawie każdym projekcie jest potrzebna jakaś walidacja danych. Klasy służące do walidacji można napisać samemu, ale można również skorzystać z gotowych bibliotek. Najbardziej lubię FluentValidation. Jest to biblioteka, która ułatwia tworzenie „walidatorów” – klas zawierających reguły walidacji.

Źródło: www.admu.pl
Dziel się z innymi:
Walidacja danych z FluentValidation – ADMU Blog

Narzędzia 1781 dni, 19 godzin, 18 minut temu Admu 140 źrodło rozwiń

Może się zdarzyć tak, że nasza aplikacja rzuci wyjątek, którego się nie spodziewaliśmy. Nie wygląda to dobrze, jeśli taki nieobsłużony wyjątek trafi do użytkownika. Dodatkowo, jeśli nie otrzymamy informacji o tym, że taki wyjątek wystąpił, trudno będzie nam go poprawić i nie dopuścić do jego powtórzenia. W związku z tym warto w naszej aplikacji dodać globalną obsługę wyjątków i ich logowanie. O tym, jak skonfigurować logowanie, pisałem tutaj i tutaj. W tym poście pokażę kilka sposobów na złapanie takich...

Źródło: www.admu.pl
Dziel się z innymi:
Globalna obsługa wyjątków w C# – ADMU Blog

Sztuka programowania 1788 dni, 19 godzin, 20 minut temu Admu 280 źrodło rozwiń

Ostatnio opisałem jak dodać logowanie przy pomocy biblioteki Serilog do naszej aplikacji. W tym poście postaram się pokazać jak można je skonfigurować.

Źródło: www.admu.pl
Dziel się z innymi:
Konfiguracja logowania w C# – Serilog – ADMU Blog

Narzędzia 1837 dni, 19 godzin, 15 minut temu Admu 137 źrodło rozwiń

Chyba każdy z nas używa logowania w swojej aplikacji. Jeśli jednak ktoś tego nie robi, to zachęcam zacząć. W innym przypadku może być mu trudno zareagować, kiedy coś się wysypie. Postaram się w kilku prostych krokach pokazać, jak dodać logowanie do naszej aplikacji z wykorzystaniem Serilog.

Źródło: www.admu.pl
Dziel się z innymi:
Logowanie w C# – Serilog – ADMU Blog

Narzędzia 1844 dni, 19 godzin, 18 minut temu Admu 171 źrodło rozwiń

Gdy tworzymy testy jednostkowe bardzo często musimy coś „zmockować” (czyli stworzyć sztuczny obiekt, którego będziemy używali w trakcie testów zamiast prawdziwej implementacji). Niestety czasem bywa tak, że nasza klasa ma dużo zależności, a do naszego testu potrzebujemy tylko niektórych z nich. Mimo to musimy stworzyć mock dla każdej z zależności, bo inaczej nie będziemy mogli wykonać testu. Czasem bywa też tak, że potrzebujemy dodać nową zależność do istniejącej klasy, a potem trzeba przerobić wszystkie...

Tagi: C#, Narzędzia, testy
Źródło: www.admu.pl
Dziel się z innymi:
Automatyczne tworzenie mocków – AutoMoq – ADMU Blog

Narzędzia 1858 dni, 19 godzin, 15 minut temu Admu 128 źrodło rozwiń

Podczas pisania testów (czy to jednostkowych, czy integracyjnych, czy e2e) prawie zawsze musimy stworzyć obiekt z danymi. Czasem jest to obiekt wejściowy, czasem wyjściowy. Z reguły nie interesuje nas większość pól danego obiektu, a jedynie kilka konkretnych. Mimo to musimy uzupełnić wszystkie pola, aby aplikacja zachowywała się poprawnie. Tu z pomocą może nam przyjść biblioteka AutoFixture.

Tagi: C#, Narzędzia, testy
Źródło: www.admu.pl
Dziel się z innymi:
Automatyczne tworzenie obiektów z danymi – AutoFixture – ADMU Blog

Narzędzia 1872 dni, 19 godzin, 21 minut temu Admu 114 źrodło rozwiń

Czasem można usłyszeć rozmowy na temat tego czy warto pisać kod dobrej jakości. To nie jest tak, że są osoby, które uważają, że jakość jest nieważna. Zazwyczaj mówią one coś w stylu: "obecnie pędzimy z funkcjonalnościami, aby wyrobić się w czasie, więc piszemy oprogramowanie gorszej jakości". Istnieje jakoby przeświadczenie, że jakość można wymienić na szybkość...

Źródło: www.admu.pl
Dziel się z innymi:
Jakość czy szybkość? – Design Stamina Hypothesis – ADMU Blog

Sztuka programowania 1892 dni, 20 godzin, 23 minuty temu Admu 114 źrodło rozwiń

Od zawsze trochę męczyło mnie to, że jak dodaję nowy interfejs wraz z klasą go implementującą, to muszę pamiętać jeszcze o rejestracji go w kontenerze wstrzykiwania zależności. Aż w pewnym momencie trafiłem na bibliotekę Scrutor i od razu programowanie stało się przyjemniejsze.

Źródło: www.admu.pl
Dziel się z innymi:
Automatyczna rejestracja typów w C# – ADMU Blog

Narzędzia 1900 dni, 20 godzin, 27 minut temu Admu 313 źrodło rozwiń

1 2

Najaktywniejsi w tym miesiącu