Strona głównaUżytkownik

http://krzysztofmorcinek.wordpress.com/ | użytkownik

http://krzysztofmorcinek.wordpress.com/
http://krzysztofmorcinek.wordpress.com/
1 602,45
3688 dni, 18 godzin, 5 minut temu
10 października, 2011
dotnetomaniak.pl

Z komendy Make Object ID korzystam już od bardzo dawna, nie codziennie ale w niektórych sytuacjach jest ona nieodzowna. Ostatnio zorientowałem się jednak, że nawet doświadczeni użytkownicy VS mogą o niej wiedzieć i stąd pojawił się pomysł na ten post.

Dziel się z innymi:
Michał Komorowski: Make Object ID

Narzędzia 4201 dni, 8 godzin, 25 minut temu psz750 109 źrodło rozwiń

Wracając jeszcze do filozofowania o kodzie, dziś trochę o cechach klas, a dokładniej: pola i właściwości. Zanim wymyślono idee właściwości dostęp do pól odbywał się na dwa sposoby. Pole w klasie (np. name) mogło być publiczne i każdy miotał nim jak szatan, druga opcja to dostęp kontrolowany przez parę metod typu GetName i SetName. Umożliwiały one kontrolowanie tego kto i na jakich zasadach może korzystać z cech wewnętrznych klasy. Później, aby pominąć pisanie GetName/SetName, wymyślono właściwości, któr...

jstadnicki: Czym się różni właściwość klasy od pola klasy?

Kod: sealed class FolderFilesMappings : Dictionary { // brak specyficznej implementacji czy rozszerzen } Powyższy kod przedstawia klasę, która jest wrapperem dla słownika. Rozwiązanie na pierwszy rzut oka wygląda ładnie ale osobiście zastanowiłbym się nad sensem pisania dodatkowej klasy, która tak naprawdę nic nie robi. Klasy powinny zawierać jakieś dane lub logikę. Powyższy fragment nie rozszerza funkcjonalności – wyłącznie daje opisową nazwę i skraca składnie – pisanie za każdym...

Tagi: C#, dictionary
Dziel się z innymi:
Piotr Zieliński » Code review: słowniki i podklasy

Sztuka programowania 4206 dni, 15 godzin, 19 minut temu pzielinski 157 źrodło rozwiń

Chce z poziomu kodu czytać konfigurację z pliku app.config (projekty desktopowe) lub Web.config (projekty webowe). Na przykład kolekcję zaufanych applikacji, które mogą korzystać z naszego serwisu. Do tego trzeba stworzyć 3 klasy dziedziczące po ConfigurationSection, ConfigurationElementCollection oraz ConfigurationElement.

Tworzenie własnej ConfigurationSection | Show me the code

Windows 4206 dni, 15 godzin, 19 minut temu http://krzysztofmorcinek.wo... 52 źrodło rozwiń

Coursera to darmowe kursy online głównie z IT. Prowadzone są przez pracowników dobrych światowych uniwersytetów. Warto spróbować nawet dla samych doznań online na najwyższym poziomie.

Coursera | Show me the code

Inne 4213 dni, 1 godzinę, 28 minut temu http://krzysztofmorcinek.wo... 168 źrodło rozwiń

W C# istnieje kilka metod sprawdzania czy obiekty są takie same. Czasami budzi to zamieszanie i dlatego w dzisiejszym wpisie chciałbym rozjaśnić wszelkie różnice i wyjaśnić jak prawidłowo powinno to być zaimplementowane. Mamy dwa sposoby porównywania obiektów. Pierwszy to sprawdzenie czy wskazują na taki sam obszar pamięci. Druga metoda polega na porównaniu wszystkich pól i sprawdzeniu czy są takie same. Jeśli pola mają taką samą wartość to przyjmujemy, że obiekty są sobie równe (value identity). W .NE...

Tagi: C#
Dziel się z innymi:
Piotr Zieliński » Porównywanie obiektów

Inne 4230 dni, 19 godzin, 53 minuty temu pzielinski 207 źrodło rozwiń

Dzięki temu mechanizmowi można tak jakby dodać metodę do klasy bez modyfikacji tej klasy (np. do już skompilowanej dll’ki). Implementacja krok po kroku...

Dziel się z innymi:
Extension Methods | Show me the code

Inne 4230 dni, 19 godzin, 53 minuty temu psz750 187 źrodło rozwiń

W WinForms w kilku prostych krokach można dodać kolekcję obiektów, tak aby DataGridView wygenerował za nas kolumny odpowiedniego typu i z odpowiednim nagłówkiem. W całości wykonuje to poniższa funkcja Init(). Jest ona wywoływana z konstruktora świeżo dodanej formatki Form1, która zawiera tylko dataGridView1.

Dziel się z innymi:
Zagadka dzięki uprzejmości DataGridView | Show me the code

Windows 4246 dni, 13 godzin, 11 minut temu Paweł Łukasik 199 źrodło rozwiń

W tym wpisie zajmę się omówieniem polecenia yield, udostępnionego w wersji 2.0 języka C#. Do czego służy ta instrukcja? Dzięki niej możemy tworzyć tzw. leniwe kolekcje, do których poszczególne elementy dodawane są dopiero w momencie zgłoszenia na nie zapotrzebowania. Żeby zaprezentować działanie polecenia yield, najpierw zobaczmy standardowy sposób tworzenia kolekcji.

Tagi: .Net, C#, yield
Dziel się z innymi:
Instrukcja yield return – tworzenie leniwych kolekcji danych « Developer notes

Inne 4259 dni, 14 godzin, 16 minut temu psz750 358 źrodło rozwiń

Dziś kolejny post z ostatniego cyklu o o wielowątkowości.  Myślę, że Thread.Sleep jest znany każdemu – służy po prostu do uśpienia wątku. Na przykład:

Dziel się z innymi:
Piotr Zieliński » Thread.SpinWait() a Thread.Sleep()

Sztuka programowania 4339 dni, 14 godzin, 45 minut temu pzielinski 161 źrodło rozwiń

Wielu programistów i firm z branży IT często mówi, że potrafi wytwarzać oprogramowanie wysokiej jakości i że bardzo ważnym jest, aby o tą jakość zabiegać. Nie ma w tym nic dziwnego – wszyscy jesteśmy gotowi zgodzić się, że jakość powinna być możliwie wysoka. Problem pojawia się jednak w momencie, gdy trzeba doprecyzować pojęcia.

Dziel się z innymi:
Czym jest jakość oprogramowania?

Architektura 4366 dni, 13 godzin, 42 minuty temu houp 259 źrodło rozwiń

Niestety z jakiegoś powodu nie chcemy tego teraz sprawdzać, zastawiać się i co najważniejsze testować. Przydaje się wtedy w takim miejscu dodanie informacji, która przypomni nam następnym razem o potrzebnej zmianie.

Przesunięcie dobrych intencji na później | Show me the code

Narzędzia 4354 dni, 19 godzin, 50 minut temu http://krzysztofmorcinek.wo... 261 źrodło rozwiń

Czasami mamy do dyspozycji tylko asynchroniczne wywołanie interesującej nas metody, a chcemy synchronicznie. Kawałeczek kodu, który realizuje to w przejrzysty sposób.

Dziel się z innymi:
Z asynchronicznej w synchroniczną | Show me the code

Posted by mndevnotes W .NET 4 pojawiła się nowa klasa System.Lazy. Opakowuje ona obiekt danego typu, dzięki czemu jego inicjalizacja następuje dopiero w momencie pierwszego użycia.

Tagi: .NET 4.0, C#
Dziel się z innymi:
Leniwa inicjalizacja obiektów – klasa Lazy « Developer notes

Windows 4378 dni, 13 minut temu psz750 390 źrodło rozwiń

O wzorcu projektowym singleton napisałem już kiedyś sporawy post. Klasy statyczne są prostym mechanizmem i mogą przypominać singleton. Tak jak w singleton, w klasach statycznych mamy do dyspozycji wyłącznie jedną instancję obiektu. Również nie ma możliwości ręcznego stworzenia instancji obiektów. Czym się zatem te twory różnią? 1. Singleton może implementować interfejs lub dziedziczyć po bazowej klasie. Jest to poważna zaleta w stosunku do klasy statycznej. Dzięki temu można np.:class XnaRenderer: IRend...

Tagi: C#
Dziel się z innymi:
Piotr Zieliński » Singleton a klasy statyczne

Inne 4376 dni, 19 godzin, 32 minuty temu pzielinski 234 źrodło rozwiń

Technology radar jest to zbiór przemyśleń nad technologiami i trendami przyszłości (tej całkiem bliskiej) powstały w ThoughtWorks. Firmuje go swoim nazwiskiem (pośród wielu innych nieznanych mi ) Martin Fowler.

Technology Radar | Show me the code

Narzędzia 4376 dni, 1 godzinę, 57 minut temu http://krzysztofmorcinek.wo... 207 źrodło rozwiń

Tytułowa funkcjonalność pozwala wrzucić do kodu komentarze, które kiedyś trzymałbym w jakimś dokumencie tekstowym. Warto utworzyć własny token. Ustawienia znajdują się w Tools->Options->Environment->Task List.

Task List Tokens | Show me the code

Narzędzia 4380 dni, 2 godziny, 31 minut temu http://krzysztofmorcinek.wo... 139 źrodło rozwiń

Komenda preprocesora #if DEBUG i problemy z utrzymaniem (rename).

Tagi: .Net, debug
Dziel się z innymi:
#if DEBUG | .NET Blog

Architektura 4388 dni, 9 godzin, 51 minut temu http://krzysztofmorcinek.wo... 181 źrodło rozwiń

W Debug->Exceptions->Common Language Runtime Exceptions można zaznaczyć, które wyjątki będą rzucane zawsze, a które czasem przechwyci Visual Studio

Jak zatrzymać się na nie przechwyconym wyjątku | C# .NET Blog

Narzędzia 4388 dni, 9 godzin, 51 minut temu http://krzysztofmorcinek.wo... 99 źrodło rozwiń

1 2 3

Najaktywniejsi w tym miesiącu