Strona głównaUżytkownik

Rafał Hryniewski | użytkownik

Rafał Hryniewski
Rafał Hryniewski
2 318,05
1977 dni, 20 godzin, 1 minutę temu
29 marca, 2016
dotnetomaniak.pl

~ MJ Parę lat temu napisałem posta o ciekawych pozycjach programistycznych do przeczytania. Jednak jak to zazwyczaj bywa w naszym świecie IT – ulegają one szybkiemu przedawnieniu.

Książki programistyczne | maciejjędrzejewski

Inne 2673 dni, 2 godziny, 58 minut temu jedmac 305 źrodło rozwiń

Myślę, że w każdym biurze/teamie można wyróżnić “specjalistę”. Gościa, który zawsze jest na bieżąco. Wie co nowego na rynku, jaki nowy framework, jaki update, jakie nowe narzędzia. No właśnie tylko, jak on to robi?

Dziel się z innymi:
6 portali które pomogą Ci stać się specjalistą w branży IT - PoznajProgramowanie.pl

Sztuka programowania 2669 dni, 2 godziny, 16 minut temu AdrianBystrek 576 źrodło rozwiń

W ostatnim poście opisałem i porównałem wydajność różnych sposobów wykorzystania regexów. Zdecydowanie najlepiej sprawowało się wyrażenie, które przygotowałem za pomocą metody Regex.CompileToAssembly(). Dziś omówię ją nieco dokładniej i podpowiem, jak zautomatyzować cały proces aktualizowania zebranych w oddzielnym assembly regexów.

Źródło: hryniewski.net
Dziel się z innymi:
Hryniewski.NET | Regex.CompileToAssembly() - Prekompilacja wyrażeń regularnych i zautomatyzowanie procesu

Sztuka programowania 2668 dni, 3 godziny, 14 minut temu Rafał Hryniewski 76 źrodło rozwiń

Ostatnio musiałem trochę popracować z ukochanymi przez niektórych regexami. Nie mogę o sobie powiedzieć, że klepię z pamięci skomplikowane patterny, ale wyrażenia regularne są naprawdę świetną i użyteczną funkcjonalnością. Zupełnym przypadkiem zetknąłem się ze sposobem na przyspieszenie ich działania za pomocą metody Regex.CompileToAssembly().

Źródło: hryniewski.net
Dziel się z innymi:
Przyspieszamy Regexy - prekompilacja

Inne 2677 dni, 17 godzin, 11 minut temu Rafał Hryniewski 147 źrodło rozwiń

...oto jest pytanie! Po długiej przerwie w pisaniu postaram się Wam na nie odpowiedzieć. Co dzieje się w momencie użycia tej metody? Kiedy powinniśmy z niej korzystać, a kiedy możemy to sobie odpuścić? Oczywiście nie będę w stanie przeanalizować każdej możliwej sytuacji, ale mam nadzieję, że po dzisiejszej lekturze będziecie korzystać z tej metody w pełni świadomie.

Źródło: hryniewski.net
Dziel się z innymi:
Hryniewski.NET | ToList(), or not ToList()...

Sztuka programowania 2694 dni, 1 godzinę, 17 minut temu Rafał Hryniewski 414 źrodło rozwiń

Kontynuując wątek LINQ, który podjąłem jakiś czas temu, poruszę dziś temat optymalizacji operacji jakie wykonujemy na kolekcjach. Na starcie muszę się przyznać, że tytuł nie jest do końca zgodny z prawdą, bo trzy słowa to o wiele za mało, by wejść w głębiej w temat optymalizacji zapytań. Są jednak 3 metody, które można wykorzystać do znacznego przyspieszenia wykonywania operacji w bardziej rozbudowanych łańcuchach przy minimalnym nakładzie pracy.

Źródło: hryniewski.net
Dziel się z innymi:
Hryniewski.NET | Trzy słowa o optymalizacji LINQ

Narzędzia 2734 dni, 18 godzin, 42 minuty temu Rafał Hryniewski 385 źrodło rozwiń

odcinek DevTalk to nie przelewki, oj nie. Dzisiaj trochę… potaplamy się w błocie. Do rozmowy zaprosiłem Jarosława Pałkę: znanego i uznanego programistę, architekta, managera, team leadera, prelegenta, bloggera i co tam jeszcze. Spotkać możecie go na bardzo wielu konferencjach, gdzie opowiada o Javie i ciężkiej orce w naszym zawodzie. Na Twitterze: @j_palka.

Źródło: devstyle.pl
Dziel się z innymi:
O legacy code z Jarosławem Pałką

Architektura 2741 dni, 3 godziny, 6 minut temu rroszczyk 88 źrodło rozwiń

Czy metody HTTP i JSON to już REST? Co powinniśmy wiedzieć, zanim wystawimy publicznie API i ogłosimy całemu światu, że jest ono "RESTful" ?

Tagi: HTTP, REST, RESTful
Źródło: mickl.net
Dziel się z innymi:
8 rzeczy, które warto wiedzieć projektując REST-owe API

Architektura 2737 dni, 20 godzin, 34 minuty temu mickl 730 źrodło rozwiń

Dzień dobry bardzo! Kolejny poniedziałek, kolejny odcinek podcastu! Dziś będzie grubo, ponieważ gościem ósmego odcinka był Maciej Aniserowicz (ktoś nie zna?)! Maciek jest programistą, który od ponad pół roku nie pracuje bo może, prowadzi bloga devstyle.pl, jest hostem pierwszego Polskiego podcastu technicznego DevTalk, prowadzi szkolenia i jeździ po naszym pieknym kraju głosząc dev-słowa na przeróżnych konferencjach. Tematem dzisiejszego odcinka są testy. Jak i co powinniśmy testować w naszych systemach...

Tagi: podcast, testy
Źródło: foreverframe.pl
Dziel się z innymi:
DevReview #8 O testach z Maciejem Aniserowiczem - Forever F[r]ame

Inne 2758 dni, 5 godzin, 29 minut temu dpawlukiewicz 173 źrodło rozwiń

Jak już wspominałem, uwielbiam LINQ. Z każdym razem gdy go używam odrobinę bardziej. Ale nie każdy pała do LINQ równie wielką miłością co ja i pojawiają się różne argumenty przemawiające przeciw korzystaniu z tej funkcjonalności w wielu przypadkach, również w takich gdzie znacznie ułatwiłoby to nam życie. Jednym z takich argumentów jest trudność w debugowaniu długich łańcuchów metod w LINQ oraz utrudniona obsługa błędów. Dziś pokażę Wam, że wcale nie jest to tak wielkim problemem.

Źródło: hryniewski.net
Dziel się z innymi:
Hryniewski.NET | Obsługa wyjątków w LINQ

Sztuka programowania 2759 dni, 5 godzin, 57 minut temu Rafał Hryniewski 376 źrodło rozwiń

LINQ jest funkcjonalnością, która zainteresowała mnie w C# praktycznie od początku mojej styczności z tym językiem. Jest to narzędzie naprawdę potężne i w odpowiednich rękach może bardzo usprawnić działanie aplikacji i zwiększyć czytelność kodu. Sęk w tym, że o ile łatwo pisze się wszelkiego rodzaju Selecty, Whery i ToListy, to fajnie byłoby jeszcze wiedzieć co, kiedy i dlaczego dzieje się z naszymi danymi w troskliwych, zero-jedynkowych łapkach LINQ.

Źródło: hryniewski.net
Dziel się z innymi:
Hryniewski.NET | Deferred execution w LINQ - kiedy wywoływane jest zapytanie?

Sztuka programowania 2780 dni, 5 godzin, 31 minut temu Rafał Hryniewski 237 źrodło rozwiń

It’s been a while since I wrote a JavaScript article, so here it is! Today we are going to reveal one of the biggest front-end mystery. How does async work in JavaScript? The question might seem quite obvious, but believe me that many developers think that it’s because of multi-threading. Well, here is the thing. Async does not require more than one thread. If you don’t believe me click here to confirm that. Ok, fine, let’s say that we need multi-threading to do async. But here comes the thing that confu...

Tagi: async, JavaScript
Źródło: foreverframe.pl
Dziel się z innymi:
[EN] How does async work in JavaScript? - Forever F[r]ame

Web 2790 dni, 5 godzin temu dpawlukiewicz 125 źrodło rozwiń

Każdy czegoś nie lubi, ja na przykład nie lubię gdy ktoś siada na moim krześle, a potem ja muszę na nim usiąść, fuj – takie ciepłe, zawsze chwilę odczekuje. Albo NULL – to ciągłe sprawdzanie czy zmienna nie jest nullem, a potem jeszcze specjalna obsługa tu i tam i jeszcze tam, a potem tam i tam niosą, się ify po całym projekcie, albo wyjątki – BLEHSposób Na szczęście na jedno i drugie jest sposób; każdemu mówię, że na moim krześle się nie siada i głośno warczę gdy ktoś łam...

Null object mi różnicy nie robi | Jarosław Stadnicki

Architektura 2793 dni, 1 godzinę, 9 minut temu macabre13 347 źrodło rozwiń

How to... Samorozwój, bo przecież nikt tego za Ciebie nie zrobi. Oczywiście tak krótko jak potrafiłem. Oczywiście tyle własne go zdania ile mogłem wcisnąć. Za to wszystko klarownie i z linkami. Jak się uczę? Tak!

Źródło: paweltymura.pl
Dziel się z innymi:
Co mnie rozwija, może pomóc i Tobie. | Blog Pawełka

Inne 2793 dni, 1 godzinę, 9 minut temu pawelek 352 źrodło rozwiń

Dziś będzie bardzo nietypowo jak na mnie, bo o tym co jest ważne w życiu. My Informatycy, tak wiem że to takie ogólne sformułowanie, lubimy zwięzłość. Kod zero-jedynkowy to to co do nas najlepiej przemawia. Czasami jednak stajemy przed problemem gdzie cała nasza wiedza technologiczna czy umiejętność zarządzania projektami (itp) stają się bezużyteczne…

Tagi: rozwój
Źródło: odkryj.it
Dziel się z innymi:
Co jest ważne w życiu - Odkryj IT

Inne 2791 dni, 4 godziny, 59 minut temu TSzulczewski 395 źrodło rozwiń

Dzisiaj będzie trochę o wzorcach projektowych. Mianowicie o MVVM, który zaleca się stosować w przypadku projektów opartych na WPF. Przyznam się szczerze, że zanim zrozumiałem zasadę działania tego wzorca i jego implementację minęło trochę czasu… Jednak po kilku podejściach w końcu się udało i mogę śmiało pisać w MVVM ;). Zaznaczam jednak, że pisanie kodu zgodnie z tym wzorcem, czasami może nie być łatwe i niektóre problemy mogą prosić się o rozwiązanie ich standardowo w code-behind. Ja na przykład siedzi...

Tagi: C# .NET, MVVM, WPF
Źródło: csharp-dev.pl
Dziel się z innymi:
Wzorzec Model-View-ViewModel – Blog CSharp-Dev.pl

Windows 2790 dni, 5 godzin temu luki 332 źrodło rozwiń

Do you know the trees used in Cassandra, Git, Bitcoin or Lucene? Check this post to find interesting trees, usually not covered on Computer Science lectures.

Tagi: algorithms
Dziel się z innymi:
[EN]: Algorithms and data structures - non-academic trees

Many of us, and I’m not speaking just about folks within the IT industry, sometimes have this feeling about the missed opportunity. It might be related to the job, some project or anything else that somehow we didn’t manage to accomplish due to some specific reasons (maybe just a bad luck or even the laziness). However, sometimes missing a particular opportunity doesn’t mean that the world has come to an end, actually, it might turn into something even better and unexpected.

Dziel się z innymi:
[EN] The missed opportunities | Piotr Gankiewicz

Inne 2788 dni, 17 godzin, 39 minut temu spetz 130 źrodło rozwiń

Dzień dobry bardzo! Trochę czasu minęło od publikacji ostatniego odcinka podcastu, ale mam nadzieję, że dzisiejsza rozmowa odkupi me grzechy 😉 Moim gościem był Paweł Łukasik – programista, blogger, lider Wrocławskiej grupy .NET oraz założyciel znanego i lubianego agreagtu treści – dotnetomaniak.pl. Dzisiejszy odcinek jest dość szczególny, ponieważ w końcu tematyka jest ściśle powiązana z .NET-tem. Paweł opowiedział o Intermediate Language. Czym jest IL? Co możemy dzięki niemu osiągnąć? Jakie narzędzia...

Źródło: foreverframe.pl
Dziel się z innymi:
DevReview #6 - O Intermediate Language z Pawłem Łukasikiem - Forever F[r]ame

Sztuka programowania 2788 dni, 17 godzin, 39 minut temu dpawlukiewicz 149 źrodło rozwiń

Jak pisałem poprzednio o problemie braku milisekund w dacie. Wspomniałem o tym, że tabele posiadają kolumnę informującą o ostatniej zmianie, która nastąpiła na rekordzie. Można się domyślić, że ręczne ustawianie tej wartości było by mozolne oraz podatne na błędy ( w szczególności – zapomnienie o wstawieniu nowej wartości)

Tagi: C#, NHibernate
Źródło: blog.soltysiak.it
Dziel się z innymi:
[NHibernate] Automatyczna aktualizacja daty i czasu – o ostatniej zmianie w rekordzie – Soltys blog

Bazy danych i XML 2795 dni, 5 godzin, 34 minuty temu Paweł Sołtysiak 158 źrodło rozwiń

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Najaktywniejsi w tym miesiącu