Strona głównaUżytkownik

psz750 | użytkownik

psz750
psz750
13 018,14
3312 dni, 16 godzin, 20 minut temu
21 kwietnia, 2012
dotnetomaniak.pl

Temat poświęcony jest zagadnieniu definiowania własnych funkcji w modelu koncepcyjnym Entity Framework oraz ich wykorzystania w zapytaniach LINQ to Entities.

Dziel się z innymi:
Entity Framework – własne funkcje w zapytaniach LINQ to Entities « Developer notes

Inne 4220 dni, 14 godzin, 30 minut temu psz750 207 źrodło rozwiń

Przy korzystaniu z nHibernete'a czasem zachodzi potrzeba, aby prócz tabel, które są mapowane z obiektów mieć jakieś dodatkowe. Ja ostatnio miałem taką potrzebę w związku z Quartz.NET, który ma możliwość przechowywania swoich triggerów i akcji w bazie w przypadku, gdy powinny przeżyć restart puli aplikacji.

Tagi: .Net, C#, NHibernate
Dziel się z innymi:
.NET blog: nHibernate - dodatkowe tabele w bazie

Inne 4226 dni, 10 godzin, 51 minut temu psz750 100 źrodło rozwiń

Dzięki temu mechanizmowi można tak jakby dodać metodę do klasy bez modyfikacji tej klasy (np. do już skompilowanej dll’ki). Implementacja krok po kroku...

Dziel się z innymi:
Extension Methods | Show me the code

Inne 4228 dni, 9 godzin, 58 minut temu psz750 187 źrodło rozwiń

W dzisiejszym wpisie pokażę w jaki sposób za pośrednictwem Entity Framework możemy wywoływać procedury składowane zwracające wyniki w postaci wartości skalarnej lub poprzez parametr wyjściowy.

Dziel się z innymi:
Entity Framework – wywoływanie procedur składowanych « Developer notes

Inne 4229 dni, 16 godzin, 38 minut temu psz750 381 źrodło rozwiń

Ten wpis o optymistycznym tytule to tylko informacja dla osób, które ostatni miesiąc przespały w jaskini :) Visual Studio 2012 zostało wypuszczone w programistyczną dzicz i od dziś jest dostępne publicznie. Jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji się nim pobawić (osoby mające subskrypcję MSDN mogły zatopić swe zęby już miesiąc temu) powinien spróbować bo, pomijając kilka rewolucyjnych (i dyskusyjnych) zmian, uważam, że ta wersja będzie miała dobre opinie podobnie do wersji 2008.

Dziel się z innymi:
.NET blog: VS 2012 is out!

Narzędzia 4231 dni, 15 godzin, 51 minut temu psz750 204 źrodło rozwiń

Często słyszy się, że programiści powinni pisać kod, który nie będzie silnie zależeć od pozostałych elementów. Dobrze jakby był oparty na interfejsach, a klasy oraz metody nie były zbyt duże aby dało się go łatwo ogarnąć i zrozumieć. W ogóle - ma być cud-miód. Pytanie tylko jak tego dokonać nie zaprzęgając zbyt wielkich zasobów ludzkich do sprawdzania tego wszystkiego "ręcznie"? Z pomocą tu przychodzi NDepend - narzędzie do statycznej analizy kodu.

Tagi: .Net, NDepend
Dziel się z innymi:
.NET blog: NDepend - przyjaciel czy wróg?

Narzędzia 4234 dni, 4 godziny, 33 minuty temu psz750 169 źrodło rozwiń

Pisane przez nas "biblioteki wielokrotnego użytku" mogą (a nawet: powinny być?) konfigurowalne. Konfiguracja musi być oczywiście rozprowadzana wraz z aplikacją korzystającą z takich bibliotek, więc obowiązkiem programisty aplikacji jest dołączenie do *config odpowiednich wpisów.

Dziel się z innymi:
Maciej Aniserowicz | Konfiguracja aplikacji rozbita na wiele sekcji i plików *.config

Inne 4240 dni, 16 godzin, 3 minuty temu psz750 148 źrodło rozwiń

Od wersji SQL Server 2005 w języku T-SQL dostępne jest polecenie output. Możemy dołączyć je do instrukcji insert, update, delete lub merge w celu uzyskania informacji o rekordach przetworzonych w wyniku ich działania. Informacje te udostępniane są przez dwa zbiory danych: inserted oraz deleted – ich struktura odpowiada tabeli, na której wykonywana jest dana operacja.

Dziel się z innymi:
T-SQL: Polecenie output – odczyt informacji o przetworzonych rekordach « Developer notes

Bazy danych i XML 4243 dni, 12 godzin, 10 minut temu psz750 106 źrodło rozwiń

Implementując w danej klasie kilka interfejsów możemy spotkać się z sytuacją, w której różne interfejsy będą posiadały składowe o tych samych nazwach. A co jeżeli metoda jednego z interfejsów ma inne przeznaczenie niż metoda innego i ich kod powinien być różny? Rozwiązaniem tego problemu jest jawna implementacja interfejsów.

Tagi: .Net, C#, interface
Dziel się z innymi:
Jawna implementacja interfejsów jako rozwiązanie konfliktu nazw « Developer notes

Sztuka programowania 4250 dni, 2 godziny, 55 minut temu psz750 101 źrodło rozwiń

W tym wpisie zajmę się omówieniem polecenia yield, udostępnionego w wersji 2.0 języka C#. Do czego służy ta instrukcja? Dzięki niej możemy tworzyć tzw. leniwe kolekcje, do których poszczególne elementy dodawane są dopiero w momencie zgłoszenia na nie zapotrzebowania. Żeby zaprezentować działanie polecenia yield, najpierw zobaczmy standardowy sposób tworzenia kolekcji.

Tagi: .Net, C#, yield
Dziel się z innymi:
Instrukcja yield return – tworzenie leniwych kolekcji danych « Developer notes

Inne 4257 dni, 4 godziny, 21 minut temu psz750 358 źrodło rozwiń

W dzisiejszym temacie poruszę pewien problem na jaki można natknąć się podczas używania kolekcji obiektów typu wartościowego. Aby pokazać o co dokładnie chodzi zacznijmy od zdefiniowania przykładowej klasy opisującej prostokąt.

Tagi: .Net, C#, indeksator
Dziel się z innymi:
Indeksatory a kolekcje obiektów typu wartościowego « Developer notes

Sztuka programowania 4264 dni, 9 godzin, 22 minuty temu psz750 320 źrodło rozwiń

W dwóch poprzednich tematach poświęconych Integration Services przedstawiłem wykorzystanie Script Component do tworzenia własnego źródła danych oraz ich transformacji. W dzisiejszym wpisie omówię jego ostatnie zastosowanie – implementację własnego zapisu danych.

SSIS Script Component Destination – własny zapis danych « Developer notes

Inne 4270 dni, 3 godziny, 51 minut temu psz750 149 źrodło rozwiń

W poprzednim temacie opisałem użycie komponentu Script jako własnego źródła danych w Integration Services. Dzisiaj przedstawię kolejne zastosowanie Script Component, a mianowicie tworzenie własnej transformacji danych.

SSIS – Script Component Transformation – własna transformacja danych « Developer notes

Inne 4278 dni, 8 godzin, 55 minut temu psz750 143 źrodło rozwiń

W dzisiejszym temacie omówię tworzenie własnego źródła danych w Integration Services za pomocą skryptu C#. Do tego celu służy komponent Script (Script Component). Po dodaniu go do elementu Data Flow, należy skonfigurować kilka opcji.

SSIS Script Component Source – własne źródło danych « Developer notes

Inne 4283 dni, 4 godziny, 26 minut temu psz750 129 źrodło rozwiń

W ostatnim wpisie pokazałem w jaki sposób wczytać i uruchomić paczkę Integration Services w aplikacji .NET. Dzisiaj rozszerzę ten temat, prezentując kod C# pozwalający na pobranie danych z paczki SSIS zawierającej komponent DataReader Destination. Komponent ten poprzez interfejs DataReader udostępnia aplikacjom zewnętrznym zestaw danych z elementu DataFlow.

Dziel się z innymi:
SSIS DataReader Destination – odczyt danych w aplikacji .NET « Developer notes

Inne 4292 dni, 16 godzin, 30 minut temu psz750 141 źrodło rozwiń

W dzisiejszym temacie przedstawię przykładowy kod C# umożliwiający załadowanie i uruchomienie paczki Integration Services. Na początku w projekcie konieczne jest dodanie referencji do Microsoft.SQLServer.ManagedDTS.dll. Wszystkie użyte klasy znajdują się w przestrzeni Microsoft.SqlServer.Dts.Runtime.

Dziel się z innymi:
Załadowanie i uruchomienie paczki SSIS z poziomu aplikacji .NET « Developer notes

Inne 4298 dni, 4 godziny, 6 minut temu psz750 157 źrodło rozwiń

W WPF dostępne są klasy ItemsPanelTemplate i DataTemplate, dzięki którym możemy zdefiniować własny układ oraz wygląd elementów prezentowanych przez wybraną kontrolkę. W tym temacie pokażę zastosowanie wspomnianych klas na przykładzie obiektu ListView wyświetlającego elementy kolekcji.

WPF – własny układ oraz wygląd elementów dzięki ItemsPanelTemplate i DataTemplate « Developer notes

Windows 4303 dni, 15 godzin, 33 minuty temu psz750 259 źrodło rozwiń

W dzisiejszym wpisie zajmę się tematem łączenia kolekcji obiektów przy użyciu mechanizmów dostępnych w LINQ. Pokażę przykłady zastosowań metod Concat, Union, Intersect, Except oraz klauzuli Join (zarówno dla złączeń wewnętrznych jak i zewnętrznych). Dla każdego przykładu złączenia kolekcji przedstawię analogiczny sposób łączenia zbiorów danych w języku SQL.

Dziel się z innymi:
Łączenie kolekcji obiektów przy użyciu LINQ « Developer notes

Inne 4307 dni, 5 godzin, 19 minut temu psz750 228 źrodło rozwiń

W najnowszej wersji SQL Server język T-SQL wzbogacony został o kilka nowych funkcji analitycznych. Są to tzw. funkcje okienkowe operujące na podzbiorach (oknach danych tworzonych klauzulą OVER) głównego zbioru zwróconego przez zapytanie. Zanim przejdę do omówienia wspomnianych funkcji pokażę co zmieniło się w samym poleceniu OVER.

Dziel się z innymi:
Nowości w SQL Server 2012 – funkcje analityczne « Developer notes

Bazy danych i XML 4312 dni, 16 godzin, 56 minut temu psz750 246 źrodło rozwiń

W dzisiejszym wpisie pokażę w jaki sposób dla danego obiektu WPF wygenerować kod XAML oraz jak taki kod wczytać dynamicznie podczas działania programu. W tym celu użyję klas XamlWriter i XamlReader.

Dziel się z innymi:
WPF – dynamiczne tworzenie i wczytywanie kodu XAML « Developer notes

Windows 4318 dni, 17 godzin, 49 minut temu psz750 324 źrodło rozwiń

1 2... 6 7 8 9 10

Najaktywniejsi w tym miesiącu