Strona głównaUżytkownik

AdrianBystrek | użytkownik

AdrianBystrek
AdrianBystrek
3 599,64
1495 dni, 10 godzin, 54 minuty temu
27 października, 2016
dotnetomaniak.pl

W trakcie naszej przygody z programowaniem zetknęliśmy się z książkami poruszającymi najróżniejsze tematy. Programowanie, branża IT, biznes, nowe technologie, design, rozwój osobisty, biografie znanych ludzi – było tego naprawdę mnóstwo. Wiele z nich zmieniło sposób w jaki teraz myślimy i podchodzimy do nauki oraz pracy. W cyklu books dzielimy się z wami najlepszymi wg nas tytułami które pomogą wam stać się lepszymi programistami i na pewno poszerzą wasze horyzonty.

Tagi: books, książki
Dziel się z innymi:
books#10 – „Crucial Conversations” - PoznajProgramowanie.pl

Inne 2391 dni, 13 godzin, 5 minut temu AdrianBystrek 56 źrodło rozwiń

Cześć. Dużo się ostatnio naoglądałem i naczytałem o DDD i architekturze port-adapter i tak zacząłem rozmyślać jak to osiągnąć, choćby w kontekście tooli, które piszę do swojego silnika. Z tego co zauważyłem, to w projektach z którymi przyszło mi pracować, większość klas jest publiczna. Jest to zrozumiałe, chcemy mieć testy lub nie mamy testów, ale wszyscy piszą public, więc co to za problem. No niestety problem jest, wynika on z tego, że udostę...

Źródło: harunx9.github.io
Dziel się z innymi:
Programming warfare – .NET klasy internal a testy jednostkowe

Sztuka programowania 2396 dni, 13 godzin, 13 minut temu SzymonW 180 źrodło rozwiń

Stale rosnąca baza pytań rekrutacyjnych dla programistów.

Tagi: C#, HTML 5, SQL
Źródło: skillstest.pl
Dziel się z innymi:
Pytania rekrutacyjne dla programistów

Inne 2398 dni, 12 godzin, 12 minut temu marcin90 509 źrodło rozwiń

Czy korciło was kiedyś, by do jednego projektu zastosować różne technologie? Każdy język programowania ma swoje plusy i minusy. Nie wszystko i nie wszędzie pisze się tak samo przyjemnie. W standardowych projektach było to niemożliwe. Czasy na szczęście się zmieniają, wszystko idzie do przodu, a my możemy tworzyć “aplikacje rozproszone”. Pozwala to pisać różne części backend-u w oddzielnych językach programowania (oczywiście to nie jedyna zaleta, ale skupmy się na razie na tym ;). Osobiście jestem wielkim...

Źródło: bd90.pl
Dziel się z innymi:
Konfiguracja RabbitMQ z Node.js i .NET Core – bd90

Narzędzia 2429 dni, 13 godzin, 1 minutę temu bd90 128 źrodło rozwiń

O kod trzeba dbać – z tym raczej wszyscy się zgodzimy. Wysoka jakość kodu ma nam pomóc między innymi w rozwoju i utrzymaniu projektów. Oczywiście wspomniana wysoka jakość kodu nie bierze się z niczego. Jest to efekt codziennej pracy i dbania o każdy szczegół. Na rynku istnieją narzędzia, które umożliwiają monitorowanie jakości kodu na bieżąco. Jeżeli nie chcesz wpaść w dług technologiczny na pewno warto się z nimi zapoznać!

SonarQube, statyczna analiza i wysoka jakość kodu - PoznajProgramowanie.pl

Narzędzia 2399 dni, 11 godzin, 12 minut temu AdrianBystrek 188 źrodło rozwiń

Od pierwszego dnia istnienia bloga PoznajProgramowanie.pl stawialiśmy na budowanie społeczności i kontakt z Wami – naszymi czytelnikami. W ostatnich kilku miesiącach grono osób które śledzą nas nie tylko na blogu, ale też na Facebooku czy Twitterze znacząco się powiększyło. Doszliśmy więc do wniosku, że to doskonały moment na wcielenie w życie pomysłu który już od dawna chodził nam po głowach. Zapraszamy was do miejsca, w którym swobodnie pogadamy o programowaniu.

Pogadajmy o programowaniu! - PoznajProgramowanie.pl

Inne 2404 dni, 12 godzin, 53 minuty temu AdrianBystrek 84 źrodło rozwiń

Jak wyobrażasz sobie programistę który odnosi sukcesy? Czy to pasjonat który lubi to co robi, czy profesjonalista skupiony na wyniku swojej pracy? A może jedno i drugie? Dzisiaj o tym, jak pasja i profesjonalizm mogą podświadomie wpływać na nasze działania.

Dziel się z innymi:
Pasja kontra Profesjonalizm - PoznajProgramowanie.pl

Inne 2404 dni, 12 godzin, 53 minuty temu AdrianBystrek 172 źrodło rozwiń

Paczka wartościowych materiałów, które możecie znaleźć w sieci. Jeżeli chcesz zapoznać się z pozostałymi ciekawymi linkami możesz zrobić to tutaj.

Tagi: materiały
Dziel się z innymi:
Dodaj do zakładek #4 - PoznajProgramowanie.pl

Inne 2411 dni, 14 godzin, 29 minut temu AdrianBystrek 155 źrodło rozwiń

Nie mam talentu do programowania – to nie dla mnie. Chciałbym tworzyć bloga, ale brakuje mi motywacji. Nie wyjdę na scenę, bo nie czuję się pewnie. Moja samoocena jest zbyt niska, żeby zostać liderem zespołu. Czekam na przypływ inspiracji – wtedy zacznę działać… Tak się składa, że jestem świeżo po przeczytaniu dwóch książek które przyglądają się takim opiniom jak te, które właśnie wymieniłem. Dzisiaj chciałbym przedstawić wam te książki oraz przekazać kilka najważ...

Tagi: motywaja
Dziel się z innymi:
Nie mam talentu do programowania, a na ten projekt brakuje mi motywacji - PoznajProgramowanie.pl

Inne 2418 dni, 14 godzin, 11 minut temu AdrianBystrek 278 źrodło rozwiń

It’s been some time since we’ve published last episode of getting started on ASP.NET Core & React course. This time was for you to work on project by your own. We hope you did well.

Dziel się z innymi:
Getting started on ASP.NET Core & React – migrate to ASP.NET Core 2.0

Web 2425 dni, 12 godzin, 52 minuty temu AdrianBystrek 117 źrodło rozwiń

Stare porzekadło mówi, że istnieją dwa rodzaje ludzi – ci, którzy robią kopie zapasowe, oraz ci, którzy będą je robić. Backupy i innego rodzaju zadania związane z utrzymaniem projektu są jednak o tyle problematyczne, że zawsze znajdzie się wymówka żeby robić coś innego. Rozumiejąc jednak wartość tworzenia backupów projektu postanowiłem zautomatyzować żmudny proces ich tworzenia.

Automatyzacja backupów w Node.js, czyli potrzeba matką wynalazków - PoznajProgramowanie.pl

Inne 2439 dni, 9 godzin, 58 minut temu AdrianBystrek 42 źrodło rozwiń

Do czego może się nam przydać udostępnianie aplikacji hostowanych lokalnie na zewnątrz? Mówiąc „na zewnątrz” mam na myśli oczywiście dostęp do naszego lokalnego środowiska (localhost) z zewnętrznej sieci, w skrócie Internetu.

Dziel się z innymi:
Udostępnianie i testowanie aplikacji hostowanych lokalnie na zewnątrz - PoznajProgramowanie.pl

Web 2441 dni, 9 godzin temu AdrianBystrek 121 źrodło rozwiń

Niedawno pisaliśmy na naszym blogu o PWA, czyli nowej fali aplikacji webowych które sposobem działania przypominają to, co znamy z natywnych aplikacji mobilnych. Jednym z najczęściej przewijających się punktów dotyczących PWA jest wsparcie dla trybu offline i odporność takiej aplikacji na wahania sieci. Brzmi nieźle, ale jakie korzyści w praktyce możemy zaoferować naszym użytkownikom dodając do naszej aplikacji możliwość korzystania z niej bez połączenia z Internetem?

Tagi: frontend, pwa
Dziel się z innymi:
Jak wykorzystać tryb offline do zwiększenia możliwości twojej aplikacji - PoznajProgramowanie.pl

Web 2450 dni, 4 godziny, 16 minut temu AdrianBystrek 135 źrodło rozwiń

Jeżeli jesteś na etapie nauki angielskiego, bądź widzisz u siebie taką potrzebę, ale ciągle odkładasz to na później lub tak jak ja kiedyś uważasz, że nie masz talentu do języków, zapoznaj się z moją historią i wynikającymi z niej poradami. Pomogą Ci one zmienić myślenie, uczyć się w efektywny sposób i ostatecznie opanować język na tyle, aby być w stanie sprawnie się w nim poruszać. Co ważne – wszystko to możesz osiągnąć bez stresu i wymuszonych czynności z jakimi na pewno spotkałeś się w szkole.

Tagi: angielski
Dziel się z innymi:
Jak nauczyć się angielskiego? Praktyczne porady. - PoznajProgramowanie.pl

Inne 2454 dni, 1 godzinę, 54 minuty temu AdrianBystrek 452 źrodło rozwiń

Progressive Web Apps to kolejny etap w rozwoju współczesnych stron internetowych i aplikacji webowych. Dzięki najnowszym funkcjonalnościom przeglądarek internetowych możemy przenieść wrażenia do tej pory zarezerwowane tylko dla mobilnych aplikacji natywnych w świat projektów które miały być dostępne jedynie za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Czym są PWA i jak dostosować istniejący projekt do tego standardu?

Progresywne portfolio - wprowadzenie do Progressive Web Apps - PoznajProgramowanie.pl

Web 2462 dni, 22 godziny, 47 minut temu AdrianBystrek 183 źrodło rozwiń

Ostatnio w projekcie zdarzyło się, że musiałem debugować skomplikowany proces wyliczania, który był zrównoleglony przy pomocy metody Parallel.ForEach(). Moja konfiguracja sprzętowa pozwoliła na uruchomienie kilku wątków naraz co sprawiło, że proces debugowania stał się dość uciążliwy. W różnych, bliżej nieokreślonych momentach, byłem przerzucany pomiędzy różnymi wątkami, a co za tym idzie pomiędzy różnymi kontekstami i miejscami w kodzie.

Źródło: kurzyniec.pl
Dziel się z innymi:
Parallel debugging – jak sobie radzić | Łukasz Kurzyniec

Programowanie rozproszone 2470 dni, 7 godzin, 44 minuty temu lkurzyniec 210 źrodło rozwiń

To uczucie, gdy kończymy feature, przeklikujemy ostatni raz aplikację, zatrzymujemy się na chwilę, aby nacieszyć się zakończoną pracą, a tu bach! W innej części aplikacji zauważamy bug’a. Co więcej, kojarzymy ten problem, bo już go poprawialiśmy. Pierwsza myśl? Ktoś (bo przecież nie my) znowu to zepsuł!

Tagi: testy
Dziel się z innymi:
Bug Test Driven Development - PoznajProgramowanie.pl

Sztuka programowania 2470 dni, 7 godzin, 44 minuty temu AdrianBystrek 124 źrodło rozwiń

Microsoft robi co się da, aby dla programistów technologii innych niż .NET system Windows nie był jedynie systemem do oglądania filmów, ale też pełnoprawnym środowiskiem pracy. Jednym z kroków do osiągnięcia tego celu było wprowadzenie w systemie Windows 10 czegoś, co oficjalnie nazywa się Windows Subsystem for Linux (WSL).

Dziel się z innymi:
Webdev like a boss - programujemy używając Windows Subsystem for Linux - PoznajProgramowanie.pl

Inne 2477 dni, 50 minut temu AdrianBystrek 156 źrodło rozwiń

Jak wybrać odpowiednią technologię, narzędzia, czy framework? Trafiłem ostatnio na nowy portal w sieci, który zmusił mnie do pewnej refleksji. Mianowicie myślę, że jedną z najcięższych decyzji przed jakimi możemy zostać postawieni to decyzja związana z wyborem odpowiedniej technologii, narzędzi, czy frameworków, przy użyciu których będziemy realizować dany projekt.

Jak wybrać odpowiednią technologię, narzędzia, czy framework? - PoznajProgramowanie.pl

Sztuka programowania 2481 dni, 21 godzin, 6 minut temu AdrianBystrek 229 źrodło rozwiń

Motywacją do napisania tego posta była niedawna rozmowa ze znajomym programistą. Podczas jednego z wypadów na miasto zapytałem go wprost – jak widzisz z boku to co robimy na PoznajProgramowanie.pl? Wiadomo jak to jest – człowiek wkręci się w swój pomysł, robi to, co wydaje mi się słuszne, i z dnia na dzień może stracić obiektywne spojrzenie na realizowany projekt. Takiego spojrzenia byłem ciekaw – jak z boku wygląda to, co robimy w tym miejscu?

Dziel się z innymi:
O laniu wody na blogu dla programistów - PoznajProgramowanie.pl

Inne 2490 dni, 14 godzin, 4 minuty temu AdrianBystrek 273 źrodło rozwiń

1 2 3 4 5 6

Najaktywniejsi w tym miesiącu