~ MJ Tak, tak – wzrok Was nie myli. Następcą Angulara 2 będzie Angular 4🙂 https://github.com/angular/angular/compare/4.0.0-beta.0…master
Sztuka programowania 2946 dni, 19 godzin, 28 minut temu 335 źrodło rozwiń
~ MJ We wczorajszym poście opisałem co takiego zmieniło się w PL w ciągu ostatnich lat na polskiej scenie programistycznej. Jak ewoluowała przez ten czas. Jednakże zachęcony jednym z komentarzy postanowiłem szczegółowo ją opisać. Wpis dotyczy .NET i tematów pokrewnych lub leżących bardzo blisko.
Ostatnia część cyklu poszukiwania wzorców projektowych w źródłach .NET Core. Tym razem wzorce behawioralne.
Architektura 2946 dni, 19 godzin, 28 minut temu 272 źrodło rozwiń
Reading time ~2 minutes This post was inspired by a discussion on Reddit that followed my previous post In this post, I will cover a suggestion by BelowAverageITGuy that cut down the total execution time by almost one hour. Saga Before I go further here are some link to the previous posts on the problem of calculating similarities and then optimizing it grew to few post. Here are all of them:How I calculate similarities in cookit?How to calculate 17 billion similaritiesIndependent code in ...
Sztuka programowania 2946 dni, 19 godzin, 28 minut temu 96 źrodło rozwiń
Tytułowe pytanie jest być może kontrowersyjne. Wszystko rozbija się o to, czy w ogóle, jako programiści, powinniśmy specjalnie w siebie inwestować? Mam tu na myśli aspekt czysto zawodowy, czyli rozwój umiejętności, zdobywanie wiedzy itd. itp. Spotkałem dwie skrajne opinie.
W ostatnim poście opisałem i porównałem wydajność różnych sposobów wykorzystania regexów. Zdecydowanie najlepiej sprawowało się wyrażenie, które przygotowałem za pomocą metody Regex.CompileToAssembly(). Dziś omówię ją nieco dokładniej i podpowiem, jak zautomatyzować cały proces aktualizowania zebranych w oddzielnym assembly regexów.
Sztuka programowania 2946 dni, 19 godzin, 28 minut temu 76 źrodło rozwiń
~ MJ Człowiek cieszy się, jak widzi ile w ciągu ostatnich 2 lat powstało blogów programistycznych. W porównaniu do tego co pamiętam, gdy sam zakładałem swojego – a było to przecież tak niedawno, w 2010 roku – jest taka różnica, jak między koniem,
In this post, I’d like to show you how to start sending notifications with Firebase Cloud Messaging from node.js and Typescript. A basic knowledge about push notifications and Firebase might help you in better understanding this article. However, if you aren’t familiar with FCM I recommend checking out my previous post: Introduction to Firebase Cloud Messaging.
Mobile development 2946 dni, 19 godzin, 28 minut temu 72 źrodło rozwiń
Zastanawialiście się kiedyś, jak dostać się do szczegółowych informacji na temat komputera przy użyciu .NET’a? Do tego celu służy WMI (Windows Management Instrumentation). Czym konkretnie jest WMI? Jak mówi polska Wikipedia, jest to: „zestaw protokołów i rozszerzeń systemu Windows umożliwiających zarządzanie i dostęp do zasobów komputera, takich jak adaptery sieciowe, aktualnie otwarte programy, lista procesów, odczyty z wbudowanych czujników temperatury, odczytów woltomierzy ...
Z nieistniejącego jeszcze cyklu: pytania algorytmiczne oraz struktury danych u gigantów doliny krzemowej: Google, Amazon, Microsoft etc. Pamięć podręczna cache to pamięć o bardzo szybkim dostępie, której jest bardzo mało. Tworząc procesor twórcy implementują jeden z algorytmów do zarządzania pamięcią, który decyduje, który element z pamięci ma wylecieć, aby utworzyć miejsce dla nowego elementu.
Sztuka programowania 2947 dni, 18 godzin, 30 minut temu 130 źrodło rozwiń
Myślę, że w każdym biurze/teamie można wyróżnić “specjalistę”. Gościa, który zawsze jest na bieżąco. Wie co nowego na rynku, jaki nowy framework, jaki update, jakie nowe narzędzia. No właśnie tylko, jak on to robi?
Sztuka programowania 2947 dni, 18 godzin, 30 minut temu 576 źrodło rozwiń
Kilka słów o tym, że nie zawsze idzie poprawnie wyszpiegować co siedzi w binarce. Czasami kod znacznie odbiega od rzeczywistości i to bez użycia obfuskacji.
~ MJ Jednym z mniej znanych i dość mocno zapomnianych – subiektywna opinia – przez środowisko programistów jest prawo Demeter. W potocznym języku – zasada jednej kropki. Cóż to takiego?...
Sztuka programowania 2947 dni, 18 godzin, 30 minut temu 237 źrodło rozwiń
~ MJ Jest w życiu wiele zasad, reguł, którymi się kierujemy. Zazwyczaj nie podążamy jednak ślepo za nimi. Wyciągamy z nich to co jest nam w konkretnej sytuacji najbardziej potrzebne. W programowaniu również.
Sztuka programowania 2949 dni, 20 godzin, 40 minut temu 247 źrodło rozwiń
How to show your SQL19 Dec 2016 | Category: Programming | Tag: F#, SQL Last time we did a good job. We tracked store procedures hitting our server and we printed some details to the console. This was good, but this is not the end of what we can do. The first version contained hard-coded file name used to extract data and we only put the result on the console. Today we'll change this hard-coded file to a parameter and we add printing result to the file and to the chart.
It’s been quite a while since I posted the latest update of the Warden project designed for monitoring the resources in general. After a lot of back-end coding and refactoring, the time has come to finally focus on the new web interface implementation. And this is where the things start to become interesting (I promise).
Often developers as a log store use text files, system events, output console or database. In some cases they use distributed systems such Splunk or Elasticsearch. In this article I would like to present how to store logs in the form of objects, rather than plain text, which also offers all sorts of graphs and charts called dashboards.
Sztuka programowania 2949 dni, 20 godzin, 40 minut temu 212 źrodło rozwiń
~ MJ Parę lat temu napisałem posta o ciekawych pozycjach programistycznych do przeczytania. Jednak jak to zazwyczaj bywa w naszym świecie IT – ulegają one szybkiemu przedawnieniu.
Wczoraj opisałem pusty projekt, który dostajemy w Visual Studio, tworząc projekt F# > Android. Dziś czas na zbudowanie krok po kroku naszej pierwszej aplikacji - prostej listy zadań.
~ MJ Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami…Wróć. Po prostu dawno temu powstała idea stworzenia ogólnopolskiej strony dla .NET deweloperów, na której będą znajdować się wszelkie potrzebne do życia programisty informacje. Koniec z szukaniem webcastów, artykułów, blogów, konferencji i innych po bezgranicznych czeluściach Internetu.