Strona głównaUżytkownik

lukaszgasior | użytkownik

lukaszgasior
lukaszgasior
4 157,41
477 dni, 13 godzin, 16 minut temu
2 grudnia, 2010
dotnetomaniak.pl

Witajcie! zapraszamy na dziewiąty odcinek codingtv(); Dzisiaj omawiamy to co udało nam się zrobić podczas poprzedniej próby nagrania tego odcinka, czyli dodanie biblioteki NLog oraz stworzenie repozytorium dla klasy User. Zapraszamy do oglądania i czekamy na Wasze komentarze!

Tagi: nlog, NUnit, TestCase
Źródło: codingtv.pl
Dziel się z innymi:
09. Repozytorium User | codingtv - video-blog programistyczny

Web 4647 dni, 4 godziny, 6 minut temu lukaszgasior 80 źrodło rozwiń

Witajcie! zapraszamy na ósmy odcinek codingtv(); Dzisiaj dajemy odpocząć Visual Studio i przygotowujemy pierwsze szkice interfejsu. Wracamy do miniScruma i na Waszą prośbę krótko omawiamy ASP.NET MVC 3. Zapraszamy do oglądania i czekamy na Wasze komentarze!

Źródło: codingtv.pl
Dziel się z innymi:
08. Mockup interfejsu | codingtv - video-blog programistyczny

Web 4668 dni, 4 godziny, 8 minut temu lukaszgasior 101 źrodło rozwiń

Witajcie! Zapraszamy na drugi konkurs codingtv();! Kolejny raz macie szansę wygrać licencję ReSharpera lub dotCover.

Źródło: codingtv.pl
Dziel się z innymi:
02. Wygraj ReSharpera/dotCover z codingtv();! | codingtv - video-blog programistyczny

Narzędzia 4670 dni, 23 godziny, 26 minut temu lukaszgasior 99 źrodło rozwiń

Witajcie! zapraszamy Was na siódmy odcinek codingtv(); Dzisiaj przygotujemy serwis Blog – metody potrzebne do pobierania i zapisywania Bloga. Pokażemy również, jak tworzyć mocki z wykorzystaniem biblioteki Moq. Zgodnie z Waszymi uwagami zmieniamy również trochę strukturę katalogów w projekcie. Zapraszamy do oglądania i czekamy na Wasze komentarze!

Tagi: Moq, service, TDD
Źródło: codingtv.pl
Dziel się z innymi:
07. Serwis Blog | codingtv - video-blog programistyczny

Web 4673 dni, 20 godzin, 26 minut temu lukaszgasior 91 źrodło rozwiń

Ile raz wam się zdarza czyścić projekt z bin/obj/logs itp. itd.? Mi osobiście dość często. Miałem już dość wykonywania monotonnych czynności otwarcia folderu solution i robienia dwóch search: po bin i obj...

Tagi: skrypty
Źródło: blog.gutek.pl
Dziel się z innymi:
Jakub Gutkowski | Jakub Gutkowski - Mikro automatyzacje: Czyszczenie projektu

Inne 4681 dni, 10 godzin, 20 minut temu gordon_shumway 140 źrodło rozwiń

Witajcie! po dłuższej przerwie zapraszamy Was na szósty odcinek codingtv(); Dzisiaj staramy się naprawić to co popsuliśmy w poprzednim odcinku – czyli testy do repozytorium Blog.

Źródło: codingtv.pl
Dziel się z innymi:
06. Repozytorium Blog – c.d. | codingtv - video-blog programistyczny

Web 4681 dni, 10 godzin, 20 minut temu lukaszgasior 98 źrodło rozwiń

Testowanie baz danych… a raczej kodu Marzec 31, 2011- autor: dotornot Dziś po oglądnięciu kolejnego świetnego odcinka na CodingTV, postanowiłem napisać aktualny post. Osobiście z niecałym dwuletnim stażem w programowaniu i zerowym doświadczeniem zawodowym (ach, nie mogę się doczekać do 4.04 ), jestem pełen podziwu dla roboty, którą wykonują. Panowie w dzisiejszym odcinku mieli problem z testowaniem baz danych, a raczej dostępu do niej. Ja chcę tutaj przedstawić sposób w jaki ja to robię. ...

Tagi: Moq, mvc, NUnit, TDD
Dziel się z innymi:
Testowanie baz danych… a raczej kodu « DotOrNot

Web 4757 dni, 16 godzin, 6 minut temu http://sekomale44.myopenid.... 263 źrodło rozwiń

Witajcie! zapraszamy na piąty odcinek codingtv(); Dzisiaj zaczynamy tworzyć repozytorium – a dokładniej operacje na klasie Blog. Standardowo zaczynamy od testów – pokazujemy w jaki sposób wykorzystać w nich bazę SQL Compact Edition 4 (jako jedną z opcji – w następnych odcinkach pokażemy mockowanie contextu). Jak zapowiadaliśmy w pierwszym odcinku, staramy się do nagrań specjalnie nie przygotowywać, co spowodowało dzisiaj małe problemy przy testach – liczymy tutaj na Wasze komentarze :)

Źródło: codingtv.pl
Dziel się z innymi:
05. Repozytorium - Blog | codingtv(); - video-blog programistyczny

Inne 4757 dni, 16 godzin, 6 minut temu lukaszgasior 185 źrodło rozwiń

Artykuł pokazuje w jaki sposób można zacząć tworzenie aplikacji na dwa monitory. Jest tam pokazane jak można ustalić ile monitorów jest podpiętych do komputera i jak wysłać okienko na inny monitor niż główny.

Tagi: .Net, okiena, ui, WinForms, WPF
Dziel się z innymi:
Aplikacja na dwa monitory

Windows 4758 dni, 14 godzin, 59 minut temu Michal Jankowski 183 źrodło rozwiń

Jednym z pluginów jakie prezentujemy w codingtv(); jest ReSharper – według nas najlepsze uzupełnienie Visual Studio. Wkrótce pokażemy również możliwości dotCovera (narzędzia do analizy pokrycia kodu testami). Oba te programy poza wieloma zaletami mają jedną wadę – cenę. Z nami masz możliwość zdobyć ReSharpera lub dotCover za darmo!

Źródło: codingtv.pl
Dziel się z innymi:
Wygraj ReSharpera/dotCover z codingtv();!

Inne 4760 dni, 4 godziny, 13 minut temu lukaszgasior 146 źrodło rozwiń

Optymalizacja procedur składowanych czy zwykłych zapytań do bazy danych nie jest zadaniem wdzięcznym, ale potrafi dać bardzo wiele satysfakcji. Kto doświadczył zoptymalizowania działania jakiegoś potworka w taki sposób, że po pół godziny pracy czas wykonania spada z 2 minut do 1 sekundy, wie doskonale o czym mówię. A jak uda się tego dokonać bez grzebania się w indeksach to już w ogóle cud/miód/itd. Wtedy z kolei ten, kto to zapytanie pisał oryginalnie, zasługuje na siarczystego liścia... ale akurat w mo...

Dziel się z innymi:
Maciej Aniserowicz | Czyszczenie cache SQL Servera

Bazy danych i XML 4763 dni, 5 godzin, 50 minut temu gordon_shumway 134 źrodło rozwiń

Dzisiaj zajmujemy się konfiguracją tabeli routingu w aplikacji ASP.NET MVC. Jak TDD nakazało, najpierw tworzymy testy jednostkowe sprawdzające, czy adresy URL są prawidłowo tłumaczone na klasy i metody kontrolera. Przy okazji omawiamy integrację Visual Studio z serwerem IIS Express oraz mechanizm szablonów w ReSharperze.

04. Tabela routingu | codingtv(); - video-blog programistyczny

Inne 4764 dni, 2 godziny, 19 minut temu lukaszgasior 159 źrodło rozwiń

Ostatnio pokazałem jak można wygenerować panel zawierający walidację bez używania formy. Można go potem gdzieś dokleić i... No i nie działa:). Powód jest bardzo prosty: samo doklejenie htmla do dokumentu nie sprawia jeszcze, że walidatory zostaną obsłużone. Aby to osiągnąć należy wymusić sparsowanie nowych elementów przez framework walidacji. Okazuje się, że robi się to bardzo prosto...

Maciej Aniserowicz | Odświeżenie walidacji client-side w MVC3

Web 4768 dni, 4 godziny, 39 minut temu gordon_shumway 120 źrodło rozwiń

Post dotyczy języka C#, nie wypowiadam się na temat innych języków gdyż nie wiem jak operator i instrukcja warunkowa są w nich zaimplementowane. Bardzo często spotykam się ze stwierdzeniem, że operator warunkowy (?:) jest równoważny instrukcji warunkowej (if). Info. Nie wiem czemu statement to instrukcja, a expression to wyrażenie. Jakoś mi nie pasuje to tłumaczenie ale będę się jego tutaj trzymał. Jak ktoś tłumaczy ?: to często daje prosty przykład IF i ?: pisząc, że to to samo. Prowadzi do przykładó...

Źródło: blog.gutek.pl
Dziel się z innymi:
Jakub Gutkowski | Jakub Gutkowski - Operator warunkowy (?:) a instrukcja warunkowa (if)

Architektura 4767 dni, 1 godzinę, 9 minut temu gordon_shumway 146 źrodło rozwiń

W ASP.MVC 3 dodano bardzo przyjemną walidację danych po stronie klienta, która nie miesza w htmlu jak Gargamel w wielkim garze pełnym wypatroszonych kwiczących smerfów. Wszystkie dane chowa w atrybutach ("data-*" zgodnych z HTML5), a skrypty wywalone są na zewnątrz. Tak jak powinno być. Zwie się bardzo poważnie: unobtrusive validation.

Dziel się z innymi:
Maciej Aniserowicz | Generowanie unobtrusive validation bez formy w MVC 3

Web 4768 dni, 4 godziny, 39 minut temu Paweł Łukasik 120 źrodło rozwiń

Dla programisty jednym z głównych elementów pracy, poza „produkowaniem kodu”, jest zdobywanie wiedzy. Zarówno w kwestii poznawania nowych technologii, jak i „sztuki programowania” – czyli jak pisać, żeby było dobrze, a nie źle Sposobów na poszerzanie wiedzy jest wiele: studiowanie MSDNa, czytanie blogów, książek, uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach, udział w grupach społecznościowych, itp. Z konferencjami jest jednak ten problem, że czasami koszt ...

Tagi: konferencje, PGS
Źródło: gasior.net.pl
Dziel się z innymi:
PGS Workshop

Inne 4767 dni, 4 godziny, 35 minut temu lukaszgasior 101 źrodło rozwiń

Tak się ostatnio złożyło, że zaistniała u mnie potrzeba zdobycia certyfikatu MCPD. Najpierw udało mi się zdać MCPD Web 4; wczoraj dołożyłem MCPD Windows 4 kończąc chwilowo swoją przygodę z certyfikacjami. Pomijając kwestię sensu zdobywania certyfikatów (wiem, że jest to temat budzący skrajne uczucia), chciałbym co nieco opisać o moich przygotowaniach. Kilka osób pytało mnie o to w mailach, więc mam nadzieję, że Wam to się przyda.

Źródło: gasior.net.pl
Dziel się z innymi:
Certyfikaty - MCPD 4 (Web/Windows)

Inne 4769 dni, 12 godzin, 21 minut temu lukaszgasior 151 źrodło rozwiń

Komentarze są bardzo ważnym elementem kodu źródłowego. Standardowo Visual Studio jest jednak dość ubogie jeżeli chodzi o ich formatowanie. Z jednej strony to dobrze, ponieważ kod źródłowy to nie choinka, którą trzeba przyozdobić kolorowymi szlaczkami, z drugiej czasami przydałoby się zaznaczyć, że jakiś komentarz jest ważniejszy.

Źródło: gasior.net.pl
Dziel się z innymi:
SharpComments - kreatywne komentarze

Inne 4771 dni, 13 godzin, 52 minuty temu lukaszgasior 134 źrodło rozwiń

Witajcie, zapraszamy na trzeci odcinek codingtv();! Dzisiaj omawiamy założenia podejścia CodeFirst w Entity Framework oraz na podstawie stworzonego modelu generujemy bazę danych. Tak jak poprzednio, trzeci odcinek został podzielony na dwie części. Zapraszamy do oglądania i czekamy na Wasze komentarze!

Źródło: codingtv.pl
Dziel się z innymi:
03. Baza danych| codingtv(); - video-blog programistyczny

Web 4771 dni, 17 godzin, 27 minut temu lukaszgasior 125 źrodło rozwiń

Pod jednym z moich ostatnich postów na temat logowania Jacek zasugerował w komentarzu abym napisał trochę więcej o tym jak dzielę logi na poszczególne poziomy. Poniżej opis moich ZAMIERZEŃ. Zamierzeń, ponieważ jeszcze w ten sposób z logowania nie korzystałem, ale po dość długim rozmyślaniu wydaje mi się to najsensowniejszy podział. Może pojawią się uwagi korygujące takie podejście zanim wprowadzę je do projektu?:)

Tagi: logowanie
Dziel się z innymi:
Maciej Aniserowicz | Jak korzystam z poziomów logowania

Narzędzia 4779 dni, 14 godzin, 2 minuty temu gordon_shumway 200 źrodło rozwiń

1 2 3 4 5

Najaktywniejsi w tym miesiącu