dotnetomaniak.pl - Najnowsze artykuły o .NET - Strona 76

Prowadzenie projektu opensource to nie przelewki. Na początku musimy ustalić, gdzie będziemy trzymać kod. W moim przypadku decyzja była prosta – GitHub. Jak skonfigurować repozytorium, żeby praca zespołu była łatwa i przyjemna?

Dziel się z innymi:
Projekt opensource – GitHub cz. 1 – programmer-girl

Inne 1928 dni, 10 godzin, 7 minut temu Weronika Mularczyk 49 źrodło rozwiń

Brak porannej kawy to proszenie się o błędy :) Tutaj opisuje jeden taki błąd który z braku kawy wynikał i co zrobiłem żeby w przyszłości się nie powtórzył. TLDR: IReadOnlyList

Tagi: csharp
Dziel się z innymi:
ReadOnly does not mean Immutable

Sztuka programowania 1928 dni, 10 godzin, 7 minut temu asciiBlade 124 źrodło rozwiń

It’s time for a third part of articles series about what bothers Xamarin developers. The goal of this series is to identify things that should be improved. We all love Xamarin and we want to make it better by talking about things that bother us.

Dziel się z innymi:
[EN] What bothers Xamarin developers? Part 3 – programistologia

Mobile development 1931 dni, 10 godzin, 2 minuty temu Damian 20 źrodło rozwiń

Dzisiejszy post będzie taki bardziej pisany, żadnego kodu nie będzie dlatego, że dzisiaj jedynie wytłumaczę czym jest dependency injection, po co to jest, do czego służy itp w następnym poście już będzie kod.

Wprowadzenie do dependency Injection | devman.pl

Architektura 1931 dni, 10 godzin, 2 minuty temu slawas 148 źrodło rozwiń

Ten post to mieszkanka różnych przemyśleń na temat użycia Maybe (Option / Optional) w kodzie produkcyjnym i ogólnie programowania funkcyjnego w C#.

Random thoughts on Maybe

Sztuka programowania 1932 dni, 9 godzin, 54 minuty temu asciiBlade 110 źrodło rozwiń

Jakiś czas temu obiecałem napisanie kilku słów o wykorzystaniu synonimów w usłudze Azure Search. To temat na prawdę ciekawy, ponieważ, poprzez wykorzystanie tego mechanizmu, możemy znacząco poprawić wyniki wyszukiwania w naszym serwisie. Dlatego złap teraz za kubek ciepłego kakałka i zapraszam Cie do lektury.Czym jest synonim? Zacznijmy od encyklopedycznej definicji słowa: Według Wikipedii: Synonim (gr. synōnymos ‘równoimienny’) – wyraz lub dłuższe określenie równoważne znaczeniowo innemu, lub na tyle...

Źródło: bd90.pl
Dziel się z innymi:
Azure Search - Synonimy - bd90

Cloud 1933 dni, 9 godzin, 45 minut temu bd90 33 źrodło rozwiń

No i minął kolejny rok… Czas na podsumowanie i chwilę refleksji - co się udało, a co nie? Co zrobić, żeby w przyszłym roku było jeszcze lepiej?

Dziel się z innymi:
Rok 2018 – podsumowanie – programmer-girl

Inne 1933 dni, 9 godzin, 45 minut temu Weronika Mularczyk 72 źrodło rozwiń

W ubiegłym roku wzięłam udział w pierwszej edycji tego wydarzenia (pisałam o tym tutaj). W tym roku była organizowana druga edycja – na którą się zapisałam od razu. Czy było warto?

Dziel się z innymi:
Devstyle Speakers #2 – programmer-girl

Inne 1935 dni, 8 godzin, 26 minut temu Weronika Mularczyk 42 źrodło rozwiń

On Connect(); 2018 Microsoft announced Xamarin.Forms 4.0 with new interesting features! One of them is CollectionView, let's check what it is capable of and why it is better than ListView!

Xamarin.Forms 4.0 new features – CollectionView – Krystian Czaplicki

Mobile development 1935 dni, 8 godzin, 26 minut temu krystianczaplicki 90 źrodło rozwiń

Wikipedia podaje, że SOLID to ukuty przez Roberta C. Martina mnemonik. Wystarczy jednak zapamiętać, że jest to zbiór zasad jakimi powinien się kierować programista, podczas pisania kodu. Zwłaszcza w paradygmacie programowania obiektowego. Dużo się pokazuje jak na prawdę powinien wyglądać kod spełniający kryteria zawarte w poszczególnych regułach SOLIDa, natomiast niewiele się pokazuje przypadków niepoprawnego zastosowania tych reguł, lub nie zastosowania ich w ogóle. Właśnie to będzie celem tego cyklu....

Tagi: SOLID, SRP
Dziel się z innymi:
Nie SOLID-nie #01: Single Responsibility Principle -

Sztuka programowania 1935 dni, 8 godzin, 26 minut temu patrykkubiela 185 źrodło rozwiń

How to use resolvers in Angular with example.

Tagi: angular, resolver
Źródło: fildev.net
Dziel się z innymi:
[EN]Resolvers in Angular

Web 1935 dni, 8 godzin, 26 minut temu fildev 62 źrodło rozwiń

Poznając polecenie git checkout, na początku zawsze dowiadujemy się, że dzięki niemu możemy przechodzić między branchami. Można z jego pomocą stworzyć nowy branch oraz można poruszać się pomiędzy commitami w historii repozytorium. W tym wpisie pokażę Ci, że można również operować na plikach.

Tagi: git
Źródło: tomaszprasolek.pl
Dziel się z innymi:
git checkout - operacje na plikach - Tomasz Prasołek

Inne 1935 dni, 8 godzin, 26 minut temu tomaszprasolek 42 źrodło rozwiń

Jakiś czas temu podczas rozwijania swojego projektu Open Source stanąłem przed, wydawać by się mogło prostym problemem. Otóż chciałem udostepnić użytkownikom biblioteki metodę rozszerzającą, która automatycznie zarejestrowałaby w kontenarze dependency injection wszystkie klasy implementujace konkretny interfejs. W przypadku zewnętrzynych bibliotek jak np. Autofac taki zabieg jest możliwy dzieki Assebly Scaning, który wyglada następująco:   builder.RegisterAssemblyTypes(myAssembly) .Where(t => t....

Scrutor czyli skanowanie Assembly dla domyślnego DI ASP.NET Core - Forever F[r]ame

Sztuka programowania 1942 dni, 5 godzin, 23 minuty temu dpawlukiewicz 155 źrodło rozwiń

Micromanagement czyli styl zarządzania, który nie kojarzy nam się w sposób pozytywny. To kontrola i wywieranie wpływu na osoby w zespole. Coś z czym większość z nas nie chciała by mieć na co dzień styczności. Mi mocno kojarzy się z korporacją, hierarchiczną strukturą, raportowaniem postępu prac w formalny sposób. 📊 Relikt przeszłości. Zresztą nasz tytuł mocno nawiązuje do czasów w których komunizm był codziennością naszych rodziców.

Dev:Cast – #20 Micromanagement - kontrola, a zaufanie - DevEnv

Inne 1942 dni, 5 godzin, 23 minuty temu devenv 57 źrodło rozwiń

Grudzień to piękny okres. Jedzenia zawsze jest dużo, a bycie solidnym gabarytowo uważa się za “urocze” jak Mikołaj.  Jest to najlepszy okres, aby na chwilę przysiąść, zrobić podsumowanie ostatniego roku, zaplanować następne kroki. Mijający rok był dla mnie całkiem udany, dlatego chciałbym się podzielić przemyśleniami, planami a nawet kilkoma ogłoszeniami.Rok 2018 rokiem nauki! Przez ostatnie 12 miesięcy skupiłem się na zdobywaniu wiedzy, poszerzaniu horyzontów. Efektem tego odwiedziłem liczne konferencj...

Tagi: podsumowanie
Źródło: bd90.pl
Dziel się z innymi:
Podsumowanie roku 2018 - bd90

Inne 1942 dni, 5 godzin, 23 minuty temu bd90 56 źrodło rozwiń

W tym poście chciałem Ci pokazać narzędzie git-istage. Służy ono głównie do dodawania plików do stage’a, cofania plików do katalogu roboczego – ogólnie do zarządzania plikami między tymi dwoma stanami. Ma jeszcze kilka opcji, ale to jest jego główne zadanie.

Tagi: git
Źródło: tomaszprasolek.pl
Dziel się z innymi:
Narzędzie git-istage - dodawanie plików do stage'a. Lepsza alternatywa dla polecenia git add -p - Tomasz Prasołek

Narzędzia 1942 dni, 5 godzin, 23 minuty temu tomaszprasolek 50 źrodło rozwiń

Celem serii "What bothers Xamarin developers?" jest identyfikacja obszarów w Xamarinie, które nam przeszkadzają i wymagają poprawy ze strony Microsoftu. Dzisiaj swoje opinie przedstawią Tomasz Szczepanik i Alexander Ropianyi. Zapraszam do czytania i komentowania.

Dziel się z innymi:
[EN] What bothers Xamarin developers? Part 2 – programistologia

Mobile development 1945 dni, 9 godzin, 43 minuty temu Damian 46 źrodło rozwiń

Service Fabric Reliable Actors – is it faster then a regular micro-service approach? Recently I’m diving into Microsoft actor model implementation – Service Fabric Reliable Actors. Apart from Microsoft Orleans, is another one worth looking into.

Service Fabric Reliable Actors - is it faster then a regular micro-service approach? - Michał Białecki Blog

Architektura 1945 dni, 9 godzin, 43 minuty temu michal-bialecki 87 źrodło rozwiń

Tworząc aplikację, wcześniej czy później będziemy musieli zaimportować lub wyeksportować jakieś dane. Jednym z formatów, który prawdopodobnie będziemy musieli obsłużyć, będzie plik csv. Można taki import lub eksport zrobić ręcznie, korzystając z takich metod klasy string, jak Join lub Split. Z drugiej strony możemy skorzystać z czegoś gotowego. W swoich projektach, gdy mam pracować z plikami csv, wykorzystuję bibliotekę CsvHelper (https://joshclose.github.io/Cs...

Tagi: csv, csvhelper
Źródło: plawgo.pl
Dziel się z innymi:
CsvHelper – praca z plikami csv - Blog Daniela Plawgo

Bazy danych i XML 1946 dni, 9 godzin, 54 minuty temu danielplawgo 143 źrodło rozwiń

Tym razem chciałbym poruszyć temat dbałości o jakość kodu, nadmiernej dbałości. Myślę, że nie raz spotkaliście się z tym zjawiskiem lub sami byliście jego przyczyną (ja niestety byłem). Nie oszukujmy się, my programiści, czerpiemy przyjemność z pisania kodu, tworzenia czegoś z niczego i dopieszczania swoich rozwiazań do granic możliwości. Do tego okazujemy się super „zdolniachami” kiedy przychodzi do argumentacji dlaczego praca trwa dłużej niż powinna, a może bardziej usprawiedliwień. Prawda?

Dziel się z innymi:
Oderwanie od rzeczywistości, romantyczny kod i dramat programisty.

Inne 1946 dni, 9 godzin, 54 minuty temu patrykkubiela 214 źrodło rozwiń

1 2... 74 75 76 77 78 79... 464 465

Najaktywniejsi w tym miesiącu